Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Cala GononeCo je to: městečko
Provincie: Sardinie - NUORO
(východní část)
Poloha: východní pobřeží Sardinie
centrum zálivu Golfo di Orosei
asi 98 km jižně od Olbie
Kde to je? mapa Google


CALA GONONE leží na východní pobřeží Sardínie, v oblasti Barbagia v Národním přírodním parku Gennargentu.

Cala Gonone v západu slunce - Sardinie
Foto: Pohled na Cala Gonone v západu slunce

VIDEO: Cala GononeProjedete městečkem Dorgali a po stoupání nahoru projedete vysoko položeným tunelem skrz masivní hřeben skal a otevře se pěkný výhled na městečko Cala Gonone ležící dole a orámované modří mořského zálivu Golfo di Orosei, městečko ležící na úpatí již vyhaslé sopky Codula Manna.


Je zde široké spektrum nejrůznějších služeb pro turisty (půjčovna lodí, aut, potápěčská škola a půjčovna), včetně restaurací, pizzerií, barů, Internet. Můžete navštívit zdejší Akvárium nebo Námořní muzeum.

Přímo v městečku CALA GONONE jsou pláže z hrubějšího růžového písku, vzhledem k bývalé činnosti sopky zde naleznete kameny nejen bílé (vápencového původu), ale i černé (lávového původu) viz foto níže.
Pláž - Cala Gonone


Ovšem skutečným pokladem je pobřeží směrem na jih s průzračným mořem, a především oblázkové pláže v zálivu, jež patří bez nadsázky k nejkrásnějším na Sardinii: k těmto plážím jménem Cala Biriola, Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu, Cala Goloritze se lze dostat po vodě z místního přístavu nebo pěšky po turistických cestách. V sousedství pláže Cala Luna se nachází známá krasová jeskyně Bue Marino, která je již 50 let přístupná turistům a stojí za prohlídku.


Ubytování a pobyt

Protože se jedná o velmi krásnou a zajímavou oblast, pohybuje se zde mnoho turistů. Pokud jde o kempy, jsou zde dva, první je Camping Car Palmasera (pet friendly = přívětivý k domácím mazlíkům) a druhý Cala Gonone Camping Sardinia. Pokud jde o ubytování, pak můžete vybírat z nabídky hotelů. Partnerem webu MojeSardinie.cz je INVIA, která nabízí zájezdy a dovolenou za stejné ceny jako cestovní kanceláře a všechny zájezdy jsou plně pojištěné. Vybírat můžete zde a pro Cala Gonone zdeCala Gonone

Krásná pláž Cala Luna


Fotografie CALA GONONE

Pláž - Cala Gonone

Pláž v městečku Cala Gonone Cala Gonone
Cala Gonone Cala Gonone
Cala Gonone Cala Gonone
Cala Gonone Cala Gonone
MAPAVIDEO: SARDEGNA - Le spiagge piu belle del Golfo di Orosei - HD

Související odkazy: www.calagonone.com
- anglicky (česká verze zatím není): Cala Gonone - Wikipedia, the free encyclopedia

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt