Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

COSTA SMERALDA
Co je to:  pobřeží, v překladu Smaragdové pobřeží
Provincie: Sardinie - Sassari
Poloha: severozápadní pobřeží, táhnoucí se na sever směrem od Olbie, začíná přibližně u městečka Porto Rotondo a končí u přístavu Porto Cervo

GPS: 41°07'52.5"N 9°32'09.2"E

Kde to je? mapa GoogleSmaragdové pobřeží je pobřeží žulových skal omývaných tyrkysově průzračnou vodou, třpytící se v sardském slunci. V tomto krásném koutě Sardinie naleznete mnoho malebných pláží, míst, hotelů a je to nejvyhledávanější místo na Sardinii. Bohužel, také proto je nejluxusnější a ceny tomu odpovídají: vaše vysněná dovolená u moře se zde může velmi prodražit.

Popularitu zdejších míst má na svědomí jeden šejk, který když oblast v šedesátých letech minulého století objevil, zamiloval si ji, založil konsorcium a vykoupil pozemky asi na 50ti kilometrech pobřeží.

Celé toto místo pak bylo pojmenováno Costa Smeralda.


Porto Rotondo

V Porto Rotondo naleznete kostel San Lorenzo s dřevořezbami s výjevy z Bible, malý přístav, je zde i divadlo. Městečko se jmenuje podle kruhového náměstí (rotondo znamená v překladu okrouhlý, kulatý....). Nejznámější městskou pláží je Ira.

Směrem od Porto Rotondo na sever je pláž Cala Petra Ruja, Cala Liscia Ruja a posléze také pláž Cala Di Volpe. Můžete také patřit k těm šťastným co si mohou vyfotit "slona" a dále nesmíte minout krásný mys Capricciolli s malými kouzelnými zálivy a skalami, malinké pláže, písečné duny a samozřejmě průzračné smaragdové moře.Porto Cervo

Porto Cervo, SardiniePorto Cervo je luxusní letovisko s přístavem bývá označováno za centrum pobřeží Costa Smeralda.V přístavu kotví přepychové jachty a proto zde občas zahlédnete i světově známé celebrity. Můžete si tu zahrát na známém golfovém hřišti, nebo utrácet v centru kde naleznete luxusní butiky, obchůdky, restaurace a bary.

Vesničky na Costa Smeraldě nejsou původní, jsou postaveny později.


Nabídka dovolené - pobřeží Costa Smeralda


MAPA - normální, satelitní, terénní, plánování trasy


Zvětšit mapuVIDEO: Porto Cervo
Související odkazy:
- anglicky (česká verze zatím není): Costa Smeralda - Wikipedia, the free encyclopedia

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt