Kodovani se nepodarilo doresit, menime design za chodu. Vice v blogu
Zájezdy na Sardinii


LAST MINUTE zájezdy do celého světa
REKLAMA

Zájezdy na Sardinii


Vaší dovolenou na Sardínii můžete vybírat zde, LAST MINUTE Sardinie zde.

Pokud hledáte rychlou nabídku LAST MINUTE všech zájezdů do světa klikněte zde

COSTA SMERALDA
Co je to:  pobřeží, v překladu Smaragdové pobřeží
Provincie: Sardinie - Sassari
Poloha: severozápadní pobřeží, táhnoucí se na sever směrem od Olbie, začíná přibližně u městečka Porto Rotondo a končí u přístavu Porto Cervo

GPS: 41°07'52.5"N 9°32'09.2"E

Kde to je? mapa GoogleSmaragdové pobřeží je pobřeží žulových skal omývaných tyrkysově průzračnou vodou, třpytící se v sardském slunci. V tomto krásném koutě Sardinie naleznete mnoho malebných pláží, míst, hotelů a je to nejvyhledávanější místo na Sardinii. Bohužel, také proto je nejluxusnější a ceny tomu odpovídají: vaše vysněná dovolená u moře se zde může velmi prodražit.

Popularitu zdejších míst má na svědomí jeden šejk, který když oblast v šedesátých letech minulého století objevil, zamiloval si ji, založil konsorcium a vykoupil pozemky asi na 50ti kilometrech pobřeží.

Celé toto místo pak bylo pojmenováno Costa Smeralda.


Porto Rotondo

V Porto Rotondo naleznete kostel San Lorenzo s dřevořezbami s výjevy z Bible, malý přístav, je zde i divadlo. Městečko se jmenuje podle kruhového náměstí (rotondo znamená v překladu okrouhlý, kulatý....). Nejznámější městskou pláží je Ira.

Směrem od Porto Rotondo na sever je pláž Cala Petra Ruja, Cala Liscia Ruja a posléze také pláž Cala Di Volpe. Můžete také patřit k těm šťastným co si mohou vyfotit "slona" a dále nesmíte minout krásný mys Capricciolli s malými kouzelnými zálivy a skalami, malinké pláže, písečné duny a samozřejmě průzračné smaragdové moře.Porto Cervo

Porto Cervo, SardiniePorto Cervo je luxusní letovisko s přístavem bývá označováno za centrum pobřeží Costa Smeralda.V přístavu kotví přepychové jachty a proto zde občas zahlédnete i světově známé celebrity. Můžete si tu zahrát na známém golfovém hřišti, nebo utrácet v centru kde naleznete luxusní butiky, obchůdky, restaurace a bary.

Vesničky na Costa Smeraldě nejsou původní, jsou postaveny později.


Nabídka dovolené - pobřeží Costa Smeralda


MAPA - normální, satelitní, terénní, plánování trasy


Zvětšit mapuVIDEO: Porto Cervo
Související odkazy:
- anglicky (česká verze zatím není): Costa Smeralda - Wikipedia, the free encyclopedia

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt