Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Isola dei Gabbiani


Co je to: ostrov, na ostrově kemp
Provincie: Sardinie, Palau, sever
Poloha: provincie Sassari
Kde to je? mapa GoogleIsola dei Gabbiani u Palau (na severu) je malebný ostrov na kterém sídlí kemp. Ráj pro milovníky winsurfingu.

Na ostrov (a do kempu) se dostanete po úzké šíji, ovšem pokud přímo před vjezdem před šíjí zabočíte vlevo k moři na zdejší pláž, najdete zde krásné místo ke koupání, písek je zde středně hrubý, vstup do vody příjemný a pozvolný, voda krásně čistá, pláž je dlouhá (viz fotografie). Pokud jde o plnou sezónu v kempu (a to zejména měsíce červenec nebo srpen) doporučujeme rezervaci předem.

Pokud toužíte navštívit Národní park La Maddalena, pak do přístavu v Palau (odkud jezdí trajekty na La Maddalenu) je Isola dei Gabbiani vzdálená 8,5 kilometru po silnici SS133 - trasa na mapěFotografie:

Isola dei Gabbiani Isola dei Gabbiani Isola dei Gabbiani


VIDEO - Isola dei Gabbiani - La patria del windsurf
MAPA - Isola dei Gabbiani

Klíčová slova: Isola dei Gabbiani

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt