Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Porto Istana


Co je to: zátoka
Provincie: Sardinie - Olbia
Poloha: provincie Sassari
Kde to je? mapa GooglePorto Istana je malá zátoka ohraničená skalami a bujnou středomořskou vegetací. Jsou zde tři bílé pláže s jemným písčitým dnem, které spolu s odrazy světla na křišťálové vodě přetváří tuto zátoku do neskutečného divadla barev.

Porto Istana se nachází na pobřeží Costa Corallina v obci Olbia. Je dostupná ze silnice SS 125, od města Olbia ve směru Siniscola, dostupná také autobusem z centra Olbie.

Příjemně písčité dno je skvělé pro koupání a pro děti na hraní. Na pláži naleznete parkoviště, zařízení pro postižené s bezbariérovým přístupem, hotel, restauraci a bar. Plážové slunečníky, lehátka, "patinos" a lodě jsou k dispozici k pronájmu. Na pláži je oblíbený také windsurfing. Krása mořského dna oplývajícího rybami a mořskou flórou je proto vyhledávanou destinací pro potápěče a šnorchlovací nadšence.


VIDEO


MAPA: Porto IstanaKlíčová slova: Porto Istana

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt