Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

SANT'ANTIOCO


Co je to: ostrov, městečko
Provincie: Cagliari, oblast Sulcis (Provincia di Carbonia-Iglesias)
Poloha: jihozápadní pobřeží
Kde to je? mapa GoogleDva "malé" ostrovy nejsou zas tak malé, jsou docela veliké.

Ten větší se jmenuje Sant'Antioco a je spojen se Sardinií silnicí vedoucí po šíji mezi vodními plochami.

Tento (polo)ostrov se rozkládá na 109 km2 a je poměrně hornatý. Pláže se nacházejí na východě a severu. Jsou zde ideální podmínky pro rybolov a potápění a proto je tento ostrov vyhledávaný: milovníci světa ticha (pod hladinou) zde mohou spatřit mnoho zajímavého (údajně kanice, murény, ježdíky a pod.)


Plameňáci (Sardegna)Městečko Sant'Antioco (foto nahoře) stojí na pozůstatcích původního fénického sídla Sulcis z 8.století, má hezké pláže a je zde moderní přístav. Severozápadní část patří městečku Calasetta a v jeho okolí se pěstuje víno. Celá oblast Sulcis získala svoje jméno podle starobylého fénického sídliště Sulcis, které kdysi existovalo právě zde, na poloostrově Sant'Antioco. Na zbytcích osídlení vzniklo později městečko Sant´Anticono a před vjezdem do něj můžete vidět starý římský most Ponte Romano.

Jihozápadní pobřeží od Sulcis směrem k jihu je bohaté na přímořské vodní plochy, kde žije mnoho zajímavého vodního ptactva. Na fotce jsou volně žijící plameňáci.Na ten druhý menší ostrov (jmenuje San Pietro, přístav Carloforte) se dostanete lodí z přístavu Calasetta z ostrova Sant'Antioco. Ostrov co do plochy měří cca 50 km2, je hornatý s nejvyšším bodem 211 n.m. Římané mu dali jméno Ostrov jestřábů z důvodu  hojného výskytu těchto dravců. Na jihu ostrova se těží mořská sůl, s roční produkcí deset tisíc tun soli. Zdejší vody jsou bohaté na tuňáky a langusty a rybolov zde jen kvete.

 


MAPA

Zvětšit mapuBooking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt