Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

TavolaraTavolara je nepřehlédnutelný ostrov lákající fotografy ležící asi 15 km východně od Olbie. Má rozlohu necelých 6 kilometrů čtverečních, nejvyšší bod leží 565 metrů nad mořem. Žije na něm okolo dvaceti lidí. Část ostrova zabírá radarová základna NATO.Wikipedia uvádí: "V jeskyních na pobřeží lze vidět neolitické nástěnné malby. Ve vodách kolem ostrova byla roku 1997 vyhlášena chráněná oblast, vyskytuje se zde tuleň středomořský nebo kyjovka ušlechtilá. Od roku 1991 hostí Tavolara každoročně filmový festival Una notte in Italia.

Místní rodina Bertoleone prohlásila Tavolaru svým královstvím, v roce 1836 Karel Albert Sardinský ústně potvrdil jeho nezávislost. Existence království byla víceméně tolerována, pokud nikomu nepřekáželo; na druhou stranu, když byla v roce 1962 zřízena vojenská základna, nikdo se „vládců“ Tavolary neptal na souhlas. Od roku 1993 se za krále prohlašuje Tonino Bertoleone, majitel místní restaurace." (Zdroj: Wikipedia)


VIDEO: Area marina parco di Tavolara - Sardinia (Italy)


MAPA

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt