Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Arbatax
Co je to: městečko
Provincie: Sardinie - Ogliastra
Poloha: východní pobřeží Sardinie
GPS: 39°56'19.4"N 9°42'32.5"E - 39.938733, 9.709018
Kde to je? mapa Google


ARBATAX
NABÍDKA ZÁJEZDŮ

Plně pojištěné zájezdy
do oblasti Arbataxu
za stejnou cenu jako
v cestovní kanceláři zde
Arbatax je městečko na východním pobřeží Sardinie, jižně od Cala Gonone, také přístav 12 km od města Tortoli. S téměř 5000 obyvateli je to třetí největší město v jeho provincii (Ogliastra) podle počtu obyvatel.

Původ jména Arbatax je nejistý, podle tradice je odvozeno z arabštiny pro "14. věží" a zřejmě nějak souvisí se strážní věží postavenou Španěly na ochranu území od invaze arabských pirátů. Zakladatelé Arbataxu byly rybáři z ostrova Ponza, který se nachází v regionu Lazio, v blízkosti pobřeží italského poloostrova. Město je připojeno k Lanusei a Cagliari prostřednictvím úzkokolejné železnice.


Arbatax je proslulý tmavě červenými skalami, bílý písek s průzračnou vodou je velmi malebný a díky slunci lze i zde pozorovat explozi barev. Pláž u skal se jmenuje Spiaggia delle Rocce Rosse.

Z Arbataxu jezdí trajekty do Janova a Civitavecchie.


Strand von Arbatax live webcam

Kamera živě


Arbatax VIDEO

Arbatax MAPA

Mapa, trasa z Cala Gonone do Arbataxu:


Klíčová slova: Arbatax

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt