Kodovani se nepodarilo doresit, menime design za chodu. Vice v blogu
Zájezdy na Sardinii


LAST MINUTE zájezdy do celého světa
REKLAMA

Zájezdy na Sardinii


Vaší dovolenou na Sardínii můžete vybírat zde, LAST MINUTE Sardinie zde.

Pokud hledáte rychlou nabídku LAST MINUTE všech zájezdů do světa klikněte zde

Castelsardo
Co je to: městečko
Provincie: Sardinie - SASSARI (severní část)
Poloha: severní pobřeží
Kde to je? mapa GoogleU Castelsarda cca 5 km do vnitrozemí (u silnice SS134) naleznete známou sloní skálu (Elephant Rock)


Plně pojištěné zájezdy
do oblasti Castelsardo
za stejnou cenu jako
v cestovní kanceláři zde
Castelsardo je turistické středisko umístěné na skále, se zbytky městských hradeb a hradem z 12. století.

Městečko má dlouhou historii a naleznete jej na severním pobřeží Sardinie nedaleko od Porto Torres. Staré a zvláštní, nacházející se na severu ostrova Sardinie, neobvyklé místo se středověkou částí. Jeho současný název pochází z roku 1769. Hrad je zrekonstruovaný a přístupný pro veřejnost, je z něj krásný výhled a za pěkného počasí je údajně vidět až na Korsiku a ostrov Asinara. Katedrála San Antonio Abate s barevnou aragonskou zvonicí a kostel Santa Maria delle Grazie také stojí za pozornost.

Castelsardo Sardinie
Historické centrum městečka Castelsardo je celkově půvabné a s mnoha cennými památkami. Při procházkách zde můžete obdivovat několik nuraghů a skály Roccina dell'elefate. Všude je mnoho obchodů a obchůdků s nabídkou suvenýrů (vše jsou ruční práce): bronzové sošky, výrobky z korku, šperky z korálu, porcelán, keramika, košíčky z palmových listů a další.

Každý rok 2. srpna zde probíhají tradiční slavnosti ke svátku Madonna degli Angeli (procesí, představení, hry, hudba a recitace).
 Jedeme po silnici ke Castelsardu


Pohled na Castelsardo z jedoucího auta


Castelsardo Sardinie


Castelsardo Sardinie


Castelsardo Sardinie


Castelsardo Sardinie
CASTELSARDO - VIDEOCASTELSARDO - MAPA

Fotografie Castelsardo (externí link:) Castelsardo

Castelsardo Infoweb (externí link:) Castelsardo Turism

Mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura se rozkládá známá rekreační oblast Costa Paradiso jako stvořená pro milovníky klidu a pohody hledající odpočinek. Pobřeží lemuje hornatý terén s jedinečnými rudými skalami různých tvarů. Členitý terén s divokými skalisky není příliš vhodný pro rekreaci rodin s malými dětmi a osoby s omezenou pohyblivostí. Na některé z písečných pláží je vstup možný pouze po vodě a musíte se tam dopravit lodí. Místo je díky bohatému podmořskému životu a průzračné vodě vhodné pro potápěče. Nejznámější pláží Costa Paradiso je pláž Li Cossi tvořená jemným bílým pískem.

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt