Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Asinara
Co je to: ostrov + národní park
Provincie: Sardinie - SASSARI (severní část)
Poloha: západní pobřeží
Kde to je? mapa Google


Národní park Asinara (Parco nazionale dell'Asinara) na ostrově Asinara je chráněné území zřízené vyhláškou z listopadu 1997. Patří k Sardinii v provincii Sassari, má rozlohu 51,23 km2 a pobřeží 110 km je převážně hornaté. Na tomto území se nachází 687 druhů rostlin, pod ochranu spadá rovněž dalších 10 tisíc hektarů okolního moře s krásnými plážemi.

Ostrov Asinara je neobydlený. Stintino a Porto Torres jsou výchozím bodem pro výlety do národního parku Asinara a pobřežní oblasti na sever západní části Sardinie. Na ostrově, v Fornelli a Cala Reale, jsou centra návštěva parku, kde můžete získat informace a mapu cesty.

Přístup do národního parku Asinara je možný po moři. Lodě jezdí z Porto Torres a Stintina. Během léta také z přístavů Castelsardo a Santa Teresa di Gallura.VIDEO
MAPA

Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt