Zájezdy na Sardinii


Další uhynulá velryba s plasty v břiše, v březí samici u italského letoviska jich našli 22 kilo

(2.4.2019 Novinky.cz) Poblíž oblíbeného letoviska Porto Cervo na italském ostrově Sardinie vyplavilo před několika dny moře mrtvou březí samici vorvaně obrovského a při pitvě se později v jejím žaludku našlo přes 22 kilogramů plastů. Informoval o tom Světový fond na ochranu přírody (WWF). Podobný nález učinili nedávno také na Filipínách či v Indonésii. WWF varoval před riziky spojenými s plastovým odpadem.
Celý článek

Stintino
Co je to: městečko na severozápadě, mys CAPO FALCONE
Provincie: Sardinie - SASSARI (severní část)
Poloha: západní pobřeží, asi 35 km severozápadně od Sassari

GPS: 40°58'07.0"N 8°12'22.1"E
Kde to je? mapa Google

STINTINO leží na severu Sardínie, nachází se asi 200 km severozápadně od Cagliari a asi 35 km severozápadně od Sassari, cca 20 kilometrů od přístavu Porto Torres. Směrem na jih víc jak 50 kilometrů leží Alghero. Více napoví mapa a videa níže.


Fotografie v neskutečných barvách, které se od skutečné reality nikterak neliší, nepocházejí ze Stintina samotného. Za překrásnou bílou pláží della Pelosa (spiaggia della Pelosa) s třpytivě tyrkysovým mořem musíte putovat dále 5 kilometrů severněji směrem od Stintina na mys Capo Falcone (viz mapa). Je to místo velmi vyhledávané turisty a cíl pro krásnou dovolenou - pokud budete putovat po ostrově, zajeďte se tam podívat, nebudete litovat.

Ostrůvek hned "vedle" se jmenuje Isola Piana. Hned nad ním je velký ostrov Asinara s národním parkem Asinara. Asinara měla pohnutou historii, kterou ostrov doslova dýchá. Nejedná se o žádné přeplněné turistické místo, ba naopak. Může se stát, že zde nepotkáte ani živáčka – rozumí se člověka, protože zvířat je na Asinaře požehnaně. O Asinaře.

Malinký ostrůvek s věží nese jméno Torre Pelosa a je to pozůstatek z doby, kdy Sardinii střežili Španělé.

Ostrůvek s věží - severozápad Sardinie

La Pelosa je krásná bílá pláž - severozápad Sardinie

La Pelosa je překrásná bílá pláž - severozápad Sardinie
VIDEO: Stintino


start/stopMAPA:
Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt