Poslední aktualizace této stránky: 18.10.2023 11:05:54 .

Castelsardo
Co je to: městečko
Provincie: Sardinie - SASSARI (severní část)
Poloha: severní pobřeží
Kde to je? mapa Google

Castelsardo je turistické středisko umístěné na skále, se zbytky městských hradeb a hradem z 12. století.

Městečko má dlouhou historii a naleznete jej na severním pobřeží Sardinie nedaleko od Porto Torres. Staré a zvláštní, nacházející se na severu ostrova Sardinie, neobvyklé místo se středověkou částí. Jeho současný název pochází z roku 1769. Hrad je zrekonstruovaný a přístupný pro veřejnost, je z něj krásný výhled a za pěkného počasí je údajně vidět až na Korsiku a ostrov Asinara. Katedrála San Antonio Abate s barevnou aragonskou zvonicí a kostel Santa Maria delle Grazie také stojí za pozornost.

Castelsardo Sardinie
Historické centrum městečka Castelsardo je celkově půvabné a s mnoha cennými památkami. Při procházkách zde můžete obdivovat několik nuraghů a skály Roccina dell'elefate. Všude je mnoho obchodů a obchůdků s nabídkou suvenýrů (vše jsou ruční práce): bronzové sošky, výrobky z korku, šperky z korálu, porcelán, keramika, košíčky z palmových listů a další.

Každý rok 2. srpna zde probíhají tradiční slavnosti ke svátku Madonna degli Angeli (procesí, představení, hry, hudba a recitace).
 


Castelsardo Sardinie

Castelsardo Sardinie

Castelsardo Sardinie

Castelsardo Sardinie

Castelsardo Sardinie

Castelsardo Sardinie


CASTELSARDO - VIDEOCASTELSARDO - MAPA

Fotografie Castelsardo (externí link:) Castelsardo

Castelsardo Infoweb (externí link:) Castelsardo Turism

Mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura se rozkládá známá rekreační oblast Costa Paradiso jako stvořená pro milovníky klidu a pohody hledající odpočinek. Pobřeží lemuje hornatý terén s jedinečnými rudými skalami různých tvarů. Členitý terén s divokými skalisky není příliš vhodný pro rekreaci rodin s malými dětmi a osoby s omezenou pohyblivostí. Na některé z písečných pláží je vstup možný pouze po vodě a musíte se tam dopravit lodí. Místo je díky bohatému podmořskému životu a průzračné vodě vhodné pro potápěče. Nejznámější pláží Costa Paradiso je pláž Li Cossi tvořená jemným bílým pískem.