Poslední aktualizace této stránky: 18.10.2023 10:49:08 .

San Teodoro
Co je to: městečko
Provincie: Sardinie (východní pobřeží)
Poloha: východní pobřeží Sardinie, 30 km jižně od Olbie
Kde to je? mapa Google
TIP: celá oblast se vyznačuje dlouhými plážemi s jemným pískem a dlouhým mělkým pozvolným vstupem do vody, koupání je proto vhodné i pro malé děti, příp. osoby se zhoršenou pohyblivostí.San Teodoro leží na východním pobřeží Sardínie jen 30 km od letiště v Olbii a je to velmi oblíbená destinace. Několik kilometrů dlouhé pláže nabízejí bezvadné koupání pro každého. Jsou bílé, některé narůžovělé s pozvolným vstupem do křišťálově čisté vody a mělké moře, je to ideální místo pro rodiny s dětmi. Pláže se jmenují: La Cinta, Dala d´Ambra, Lu Impostu a Isuledda jsou pláže snadno dostupné z centra San Teodoro. Pláž Cala Brandinchi je obklopena lesem rákosí a jalovci. Severně leží mys Capo Coda Cavallo s nádherným výhledem na ostrovy Molara a Tavolara. Tato oblast je součástí Chráněné mořské oblasti Tavolara - Punta Coda Cavallo, je spravována s ohledem na regulaci a podporu aktivit jako potápění, šnorchlování, kite surfing či pozorování ptáků a různé druhy pěší turistiky.

San Teodoro je letovisko jako každé jiné, žijící obzvláště večer, jsou zde restaurace a obchody. V San Teodoru je mořské muzeum.
VIDEO: Pláž Cala Brandinchi
Pláž Cala Brandinchi leží zhruba 7 km severně od městečka San Teodoro. Jestli milujete šnorchlování, tady jste na správné adrese. Pláž dlouhá 700 m, perfektní také pro rodiče s hravými ratolestmi, je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších na Sardinii. Říká se jí také „Malé Tahiti“, díky úchvatným barvám jejích mělkých a čistých vod. Písečné duny a borovice její krásu ještě podtrhují. Disponuje parkovištěm, lehátky a slunečníky, barem i restaurací.