Poslední aktualizace této stránky: 16.10.2023 15:13:50 .

Stintino


Co je to: městečko na severozápadě, mys CAPO FALCONE
Provincie: Sardinie - SASSARI (severní část)
Poloha: západní pobřeží, asi 35 km severozápadně od Sassari
GPS: 40°58'07.0"N 8°12'22.1"E
Kde to je? mapa Google
Kamera: Stintino - živá kamera

STINTINO leží na severu Sardínie, nachází se asi 200 km severozápadně od Cagliari a asi 35 km severozápadně od Sassari, cca 20 kilometrů od přístavu Porto Torres. Směrem na jih víc jak 50 kilometrů leží Alghero. Více napoví mapa a videa níže.Video z roku 2021 ve 4k kvalitě:
Fotografie v neskutečných barvách, které se od skutečné reality nikterak neliší, nepocházejí ze Stintina samotného. Za jednou z nejznámějších pláží na Sardinii, překrásnou bílou pláží Pelosa (spiaggia della Pelosa) s třpytivě tyrkysovým mořem musíte putovat dále 5 kilometrů severněji směrem od Stintina na mys Capo Falcone (viz mapa). Je to místo velmi vyhledávané turisty a cíl pro krásnou dovolenou - pokud budete putovat po ostrově, zajeďte se tam podívat, nebudete litovat. Na pláži La Pelosa v současnosti platí poměrně nová opatření: zákaz kouření (mimochodem můžete potkat i na jiných plážích), dále sem nesmíte nosit tašky a ručníky, a podložky takové do kterých se nezachytává písek. Pokud budete přistiženi při odnášení bílého písku, hrozí vysoká pokuta údajně až 3 000 EUR. Od roku 2020 platí omezení vstupu na 1500 lidí denně (se vstupenkou, rezervace zde ), vybrané peníze budou sloužit na dohled a údržbu pláže.
Pláž La Pelosa je doprovázena starobylou strážní věží ze 16. století, Torre della Pelosa, která byla součástí námořního obranného systému Sardinie. Protože se jedná o populární potápěčskou oblast, jsou v blízkosti dvě potápěčská centra: Potápěčské centrum Asinara a Potápěčské centrum Roccaruja, obě centra nabízejí potápěčské výlety v oblasti Capo Falcone. Surfy a kánoe si lze pronajmout v nedalekém středisku windsurfingu Stintino.Ostrůvek hned "vedle" se jmenuje Isola Piana. Hned nad ním je velký ostrov Asinara s národním parkem Asinara. Asinara měla pohnutou historii, kterou ostrov doslova dýchá. Nejedná se o žádné přeplněné turistické místo, ba naopak. Může se stát, že zde nepotkáte ani živáčka – rozumí se člověka, protože zvířat je na Asinaře požehnaně. O Asinaře.

Malinký ostrůvek s věží nese jméno Torre Pelosa a je to pozůstatek z doby, kdy Sardinii střežili Španělé.

Torre Pelosa - ostrůvek s věží - severozápad Sardinie

Krásná bílá pláž La Pelosa - severozápad Sardinie

Krásná bílá pláž La Pelosa - severozápad SardinieVIDEO: Stintino


start/stopMAPA: